איך הפסקתי לפחד והתחלתי לאהוב את תרבות הטיפים

חברה שלי התחילה למלצר.
אמרתי לה שלא תעשה את זה. שזה לא כדאי, ירמו אותה, לא ישלמו לה פנסיה, שעות נוספות, תוספת על שבתות וחגים, שעות התלמדות, שעות כוננות, נסיעות. אבל היא לא הקשיבה.. "בסופו של דבר זאת העבודה היחידה שמשתלמת לי כסטודנטית. שעות גמישות ומשכורת גבוהה".
משכורת.. איך אפשר לקרוא לטיפים משכורת? משכורת שהלקוחות לא מחוייבים להשאיר, משכורת שתלויה בכל כך הרבה משתנים שלא בשליטתך (מחיר המנה, כמות המלצרים במשמרת, אדיבות הסועדים). אם זה לא היה ברור עד כה, אני שונא טיפים. שונא להשאיר יותר כסף ממה שרשום לי בחשבון. שונא לשלם למלצרים במקום בעל העסק. שונא לחשב בסוף הארוחה: "השארתי מספיק טיפ? שלא יחשבו עליי שאני קמצן…".
בלי כוונה להעליב את המלצרים שביניכם. בואו נחשוב רגע בהגיון, למה אני צריך לתת טיפ לבן אדם שכל תרומתו לארוחה שלי היא שהוא העביר את ההזמנה ממני למטבח ואת המנה מהמטבח אליי? במיוחד  בהתחשב בכך שזאת העבודה שלו? למה לא לתת טיפ לטבח שעמל ואשכרה בישל את המנה שלי? ובכלל למה שאני אשלם לו ולא המעסיק שלו בדיוק כמו בכל מקום עבודה אחר? תרבות הטיפים נולדה בחטא וראוי שהיא גם תגווע ותיעלם מחיינו. אבל נכון לעכשיו תרבות הטיפים היא מצב קיים. ואני צריך להתרגל למצב חדש בו חברה שלי תלויה בטיפים האלה, ואני צריך להביע תמיכה ואהדה כשהיא תתלונן באוזני על לקוחות גסי רוח שהעזו להשאיר טיפ נמוך מדי.
אז ישבתי לחשוב על עניין הטיפים ולנסות לנתח את הנושא ממבט כלכלי אובייקטיבי. התוצאה אליה הגעתי, הפתיעה גם אותי.
מעסיקים
כיום המעסיקים משלמים למלצרים מקופת הטיפים, במילים אחרות עלות העסקת מלצר היא אפסית כי המשכורת מגיעה הישר מהלקוחות ולא מבעל העסק. אם יבוטלו הטיפים ובעלי העסק יצטרכו לשלם למלצרים מכיסם אז יועסקו פחות מלצרים וכמובן מחיר המנות יעלה. האם מחיר המנות יעלה ב10-20% כגודל הטיפ? לא ברור, אבל מה שבטוח הוא שהמחיר יעלה.
מלצרים
כפי שהסברנו, אם יבוטלו הטיפים אז כמות המלצרים המועסקים תפחת. גם המשכורת תפחת. במצב החדש כמות גדולה של צעירים וסטודנטים יתחרו על כמות פחותה של משרות מלצרות, כך מסעדות יציעו שכר נמוך יותר ועדיין יקבלו מספיק מלצרים. מצד שני לפחות המשכורת תכיל הפרשות לפנסיה.
המדינה
מה שבעצם קורה היום זה סוג של העלמת מס חצי חוקית. בהרבה מקומות לא רושמים את המלצרים ולא מוציאים להם תלוש משכורת. גם אלה שכן מוציאים תלוש עושים זאת על חלק קטן מהשכר בפועל ומשלמים למלצר את רוב הכסף במזומן מקופת הטיפים. על הכסף הזה לא משלמים מס הכנסה וביטוח לאומי. אז אפשר לומר שבמצב הנוכחי המדינה מפסידה כספי מיסים. מצד שני, רוב המלצרים עובדים במשרה חלקים וגם ככה לא מגיעים לסכומים גבוהים. בלי להתחיל לבדוק נתונים נראה לי שאפשר לומר שההכנסות הצפויות ממיסוי מלצרים לא יהיו גבוהות במיוחד.
הלקוחות
אינטואיטיבית אני רוצה לומר שהלקוחות מפסידים מהמצב הנוכחי. הם מוסיפים כסף מעבר למחיר הארוחה כדי לשלם למלצר שכל תרומתו הוא לסחוב צלחות מהמטבח וחזרה (שוב, סליחה לכל המלצרים). ומצד שני הם גם לא נהנים ממס שצריך היה להיגבות מהמשכורות הללו. אבל כאן צריכים לחשוב רגע לעומק על המצב הנוכחי. היום ההחלטה אם להשאיר טיפ ומה יהיה גובהו היא לגמרי בידי הלקוחות. מדובר פה בכוח גדול בידי הלקוחות. זה מאפשר מנגנון משוב יעיל לשיפור השירות. אנחנו יכולים לתגמל שירות טוב ולהעניש שירות גרוע. בנוסף זה מאפשר אפליית מחירים שבאה לטובת הלקוח – כלומר אני כסטודנט שהולך מדי פעם למסעדה, יכול לבחור לתת טיפ נמוך או לא לתת בכלל וככה לחסוך קצת כסף, לעומת זאת, איש עסקים שיש לו יותר משאבים לבזבז, ייטה יותר להשאיר טיפ גבוה. ללא מרחב התמרון הזה של הטיפים, התשלום עבור השירות היה נגבה באופן שווה מעניים ומעשירים. ישנם גם השפעות של לחץ חברתי שגורמות לנו להשאיר טיפ גבוה מזה שאולי היינו רוצים.. אבל ברגע האמת ההחלטה נשארת בידינו, אף אחד לא מצמיד לנו אקדח לרקה, ואם נחליט להשאיר טיפ נמוך אז ניאלץ להתמודד עם תלונות, מבטים ופרצופים נוזפים, אבל ההחלטה הסופית היא שלנו בלבד.
 
אז לסיכום,
יש לתרבות הטיפים הרבה חסרונות. אבל בסופו של דבר אנחנו מרוויחים. יש יותר משרות פנויות לצעירים בשכר די גבוה, יש מנגנון משוב יעיל לתגמול שירות טוב, אנחנו (כסטודנטים תפרנים) נהנים מאפליית מחירים שבאה לקראתנו, וזה עולה לנו רק בוויתור על הכנסות זניחות ממסים ולמלצרים בכמה מאות שקלים שלא נצברים להם בקרן הפנסיה. אז אולי לא כדאי לבטל את הטיפים?

תגובות

סימנייה קישור קבוע.

כתיבת תגובה